Zapytaj lekarza

Najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedzieli specjaliści NeilMed®  Pharmaceuticals

Absolutnie tak, Sinus Rinse można stosować również u dzieci. Sinus Rinse Pediatric Kit to linia pediatryczna (dla dzieci) od 4 do 6 roku życia. Natomiast Zestaw podstawowy, Sinus Rinse Kit można stosować u dzieci od 6 roku życia oraz dorosłych.

Podgrzewanie wody (destylowanej, filtrowanej lub uprzednio przegotowanej) do temperatury ciała służy jedynie wygodzie. Nie ma przeciwwskazań, żeby użyć wody o temperaturze pokojowej.

Roztwór hipertoniczny jest podwójnie lub potrójnie stężony w stosunku do roztworu izotonicznego. Niektórzy lekarze zalecają roztwór hipertoniczny w pewnych przypadkach, ponieważ uważają, że będzie on skuteczniej wypłukiwał płyn i śluz z otworów nosowych i zatokowych. Zaleca się stosowanie hipertonicznego roztworu ostrożnie lub tylko za radą lekarza. W przypadku wystąpienia nietolerowanego pieczenia lub kłucia, należy przerwać stosowanie roztworu hipertonicznego. Uważamy, że poza przejściowym łagodnym pieczeniem, roztwór hipertoniczny nie spowoduje żadnych trwałych szkód, jeśli zostanie użyty kilka razy, w razie potrzeby. Z czasem każdy indywidualnie będzie w stanie ocenić, jakie stężenie roztworu soli fizjologicznej i sody oczyszczonej działa najlepiej.

Używanie wody z rozpuszczonym roztworem w żywności nie byłoby szkodliwe, ponieważ jest to tylko chlorek sodu klasy USP i wodorowęglan sodu (najwyższej jakości).

NasoGel zawiera chlorowodorek benzalkoniowy jako środek konserwujący.

Prawie zawsze zmysł węchu wraca po ustąpieniu pierwotnego urazu. Płukanie może pomóc, jeśli problem jest związany z zapaleniem pochodzącym od alergii lub infekcji.

Nie ma żadnego problemu. Ilość zatrzymanego sodu jest bardzo minimalna i nie stanowi problemu.

Oko i nos są połączone przewodem zwanym przewodem nosowo-łzowym lub kanałem łzowym. Przepływ jest odwrotny. Możliwości są takie, że zastosowano zbyt duży nacisk lub przewód jest zbyt elastyczny, że pod wpływem niewielkiej siły otwiera się i pozwala płynowi wypłynąć. Zaleca się, aby próbować użyć jak najmniej siły do nacisku, zmienić kierunek lub kąt, pod którym sól fizjologiczna będzie napływać lub użyć sprayów z solą fizjologiczną NeilMed. Jeśli problem nadal będzie występował, zalecamy kontakt z lekarzem.

Zgodnie z zaleceniem wynikającym z badań medycznych opublikowanych z University of South Carolina Medical Center, zaleca się wymianę butelki do płukania nosa co trzy miesiące, aby zminimalizować zanieczyszczenie bakteriami. Według naukowców jest to optymalny okres na uniknięcie potencjalnego ryzyka infekcji związanej z biofilmem. Warto zauważyć, że jest to nadal rozwijająca się dziedzina nauki.

Butelkę przede wszystkim należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu z odpowiednią wentylacją, aby przedłużyć jej użytkowanie. Co więcej przypominamy, aby używać butelki do płukania nosa tylko z uprzednio przegotowaną, destylowaną lub zdatną do picia wodą. https://www.nyallergy.com/is-it-time-to-wash-your-nasal-irrigation-bottle/

Wygląda na to, że zastosowano zbyt mocny nacisk na butelkę. Prosimy upewnić się, że podczas irygacji usta są otwarte, aby nie wytworzyć ciśnienia. Prosimy też zawsze delikatnie uciskać butelkę, a objawy na pewno ustąpią.

Płukanie nosa i zatok przy użyciu Sinus Rinse jest całkowicie bezpieczne, ponieważ roztwory nie posiadają w składzie nic poza solą fizjologiczną zbuforowaną sodą oczyszczoną. Proszę jednak pamiętać, aby dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji.

W żadnym wypadku. Nie ma żadnej korelacji pomiędzy płukaniem zatok a cukrzycą. Warto jednak zauważyć, że jeśli przyjmuje się nadmierne ilości sprayów z kortykosteroidami do nosa, płuc lub bierze tabletki z kortykosteroidami cukrzyca może się pogorszyć.

Tak, Sinus Rinse można stosować jeśli ma się infekcję zatok. Pomoże to zmniejszyć uczucie zatkanie nosa i przekrwienie. Proszę zapoznać się z ostrzeżeniami i wskazówkami z ulotki przed użyciem, aby uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych.

Można używać Sinus Rinse do płukania zatok podczas przeziębienia. Pomoże on usunąć śluz i zapewni tymczasową ulgę w zatkanym nosie. Jednakże, jeśli wystąpią jakiekolwiek efekty uboczne, proszę przerwać stosowanie.

Main Menu x
X